Eğitimci Yazar Hande ERTEM ERGÜN’ün “Yiyeceklerle arası iyi olmayan çocuklara, komik ve eğlenceli hikayeler” fikrinden yola çıkarak yazdığı kitaplarındaki dünyayı gerçeğe dönüştürdüğü, çocuklarla eğlenceli atölye çalışmaları ve partiler organize edeceği “FOKUR FOKUR MUTFAK” açıldı!

Fokur Fokur Mutfak, Hande ERTEM ERGÜN’ün çocuklarla beraber atölye çalışmalarını yaparken aynı zamanda mutfak kullanarak yemek pişirmesine ve ikram etmesine uygun olarak tasarlandı. Mekanın en ilginç özelliği, 3 kitabın içeriğindeki illüstrasyonların burada hayat buluyor olması. Kitabı okuyan çocuklar ve yetişkinler hikayelerdeki detayları görerek yaşayabiliyor, birlikte fotoğraf çekebiliyor.

Aynı zamanda mekanda FOKUR FOKUR MUTFAK ürünlerini de satın alabilmek mümkün. FOKUR FOKUR MUTFAK’ta çocuklara özel tasarlanmış önlük-şapka seti, kitapların kahramanları spagetti, patlıcan, domates, havuç, limon, kırmızı biber, dolmalık biber, pırasa, turp gibi örgü sebze ürünler, atölyelerde kullanılacak kağıt boyama etkinlikleri gibi satış ürünleri var.

FOKUR FOKUR MUTFAK, fotoğraf -video çekimi (dergi, televizyon kanalları, reklam vs.), doğum günü veya özel davetler (söyleşi, etkinlik vs.) için de kullanılabilir. Mekanda bulunan projeksiyon ile video, film vs. gösterimi yapılabilir.